Sauny infrared

Każdy z nas potrzebuje promieni słonecznych. Witamina D w organizmie jest niezbędna do prawidłowego jego funkcjonowania, a jej brak przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie. Kiedy na dworze szaro i ponuro, czujemy się źle, jesteśmy bez chęci do życia.

Sauna infrared wykonana w drewnie cedrowym podświetlana ledami i sterowana pilotem

Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć dostęp do promieni słonecznych każdego dnia jest sauna infrared. Kabina cieplna tego typu jest także polecana dla wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą korzystać z jej tradycyjnych (suchych lub parowych) odpowiedników. Działanie jej jest lecznicze i ma szerokie zastosowanie przy różnego rodzaju rehabilitacjach. Wewnątrz urządzenia ciało ludzkie poddawane jest promieniowaniu elektromagnetycznego, temu samemu, które od wielu już lat wykorzystywane jest z powodzeniem w fizykoterapii. Sauny infrared przyśpieszają proces leczenia takich chorób jak: zapalenie stawów, żylaki, cukrzyca, uszkodzenie tkanek mięśniowych, etc.

Jak działa sauna na podczerwień?

W tradycyjnych saunach temperatura dochodzi nawet do 100 stopni Celsjusza, panuje również niska lub wysoka wilgotność (w zależności od rodzaju sauny). Nie wszyscy mogą lub lubią korzystać z tradycyjnych saun, dlatego w ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje kabina infrared, nazywana także sauną na podczerwień. W takiej saunie zamontowane są promienniki, które ponad 90% energii zamieniają w fale podczerwone, które odczuwamy jako ciepło. Fale wnikają nawet na kilka centymetrów w głąb naszego organizmu i działają dobroczynnie na całe ciało. W saunie infrared ogrzewaniu nie podlega powietrze w pomieszczeniu, ale bezpośrednio organizm człowieka, dzięki czemu nie jest potrzebna wysoka temperatura, aby cieszyć się korzyściami ze spędzania czasu w saunie.

Jak korzystać z sauny infrared?

Jednorazowo w saunie infrared można przebywać ok. 30 minut, a optymalna temperatura wynosi 40-60 stopni Celsjusza. Zaleca się korzystanie z sauny tego typu maksymalnie 3 razy w tygodniu. Do sauny wchodzimy po umyciu się, zabieramy ze sobą jedynie ręcznik, który wchłonie pot i będzie chronił przed bezpośrednim kontaktem skóry z drewnianymi elementami sauny. Klapki, biżuterię, zegarek czy telefon zostawiamy poza sauną. Nie stosujemy kremów ani balsamów, makijaż powinien zostać zmyty, ponieważ kosmetyki nałożone na ciało utrudniają wydzielanie potu, a tym samym — oczyszczanie organizmu z toksyn. Należy pamiętać o nawadnianiu i nie pić alkoholu przed korzystaniem z sauny infrared. Nie jemy około godzinę przed korzystaniem z sauny, jednak należy zadbać o to, by nie wchodzić do kabiny głodnym. 

Podczas sesji w kabinie infrared warto położyć się i wypoczywać. Po wyjściu z sauny infrared nie spłukujemy ciała chłodną wodą. Możemy to zrobić dopiero po jakimś czasie od wyjścia. Po wyjściu możemy odczuwać lekkie osłabienie — jest to zupełnie normalna reakcja. Warto jednak wziąć ją pod uwagę i korzystać z sauny wieczorem.

Maksymalna temperatura w saunie infrared to 60 stopni Celsjusza, jednak zwykle oscyluje ona ok. 40-50 stopni.

Pozytywny wpływ sauny infrared na organizm

Sauna infrared pobudza krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, rozluźnia mięśnie i stawy. Dzięki temu przynosi ulgę osobom cierpiącym na bóle reumatyczne, rwę kulszową, kontuzje lub bóle mięśni. Sauna infrared pobudza organizm do produkcji witaminy D oraz oczyszczania się z toksyn, stanowi również trening pasywny dla naszego ciała, a półgodzinna sesja umożliwia spalenie nawet 900 kcal. Sauna na podczerwień poprawia także wygląd naszej skóry i zmniejsza cellulit, poprawia nastrój, uspokaja, a nawet działa przeciwbólowo!

Przeciwwskazania: sauny infrared powinny unikać osoby, które cierpią na żylaki, nowotwory złośliwe, hemofilię, epilepsję lub choroby serca. Niewskazane są także dla kobiet w I trymestrze ciąży.

Sauna na podczerwień – podświetlenie LED sterowane pilotem

Naszym flagowym produktem jest sauna infrared wykonana w drewnie cedrowym, podświetlana ledami i sterowana pilotem. W jej wnętrzu tradycyjny piec zastąpiony jest promiennikiem podczerwieni. Maksymalna temperatura wewnątrz pomieszczenia wynosi około 50 stopni Celsjusza.

Jest wystarczająca, by fale podczerwone wnikały pod naszą skórę i wywierały pozytywny wpływ na cały organizm, a w okresie jesienno-zimowym pozwala uniknąć spadków nastroju spowodowanych niedoborem światła słonecznego.

Chcemy, by wypoczynek w saunie był komfortowy i działał na naszych klientów kojąco. Wiemy, że ważny jest nie tylko promiennik podczerwieni emitujący dobroczynne fale, ale także sam wygląd i wygoda pomieszczenia, w którym przebywa się podczas seansu sauny. Drewniane wnętrze nie tylko stanowi dobry, trwały i naturalny izolator, ale także jest ponadczasowym i bezpiecznym materiałem. By zadbać o detale, wewnątrz kabiny montujemy ledy do sauny. Sprawdzają się doskonale — są odporne na wysokie temperatury, wyróżniają się trwałością i pobierają niewiele energii. Led do sauny wprowadza przytulną atmosferę i sprzyja wypoczynkowi.

Sauna infrared w Twoim domu

Jeśli marzy Ci się kabina infrared we własnym domu lub pensjonacie dla gości, sauna na dworze lub specjalnie przygotowana sauna pod skosem, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie stworzymy dla Ciebie miejsce, w którym będziesz mógł wypocząć i się zregenerować lub dzięki któremu podniesiesz atrakcyjność swojego hotelu czy pensjonatu. Sauna infrared to inwestycja na lata — miejsce, które pozwala się wyciszyć i zadbać o zdrowie. Zapraszamy do kontaktu.

Pytania o nasze produkty i wycenę prosimy składać przez:
biuro@saunymarla.pl
tel. 601 394 272
lub przez formularz kontaktowy na stronie!

Sauny Infrared Wielkopolska

Sauny Infrared Śląsk

Sauny Infrared Dolny Śląsk

Sauny Infrared Katowice

Sauny Infrared Producent

Sauna na wymiar w Twoim domu? Sprawdź nasze realizacje już teraz – GALERIA.