Nowoczesne sauny Marla — nasze doświadczenie, Twój wybór

Budowa sauny to Twoje marzenie? Jeśli tak, świetnie, że tu jesteś. Nasza firma zajmuje się pomocą w wyborze, projektowaniem, a następnie budową saun w domach klientów. Budujemy sauny mokre, sauny infrared na wymiar oraz sauny zewnętrzne, a następnie obejmujemy je opieką serwisową, by klienci mogli cieszyć się nowym nabytkiem bez obaw o ewentualne usterki. Naszą specjalizacją są sauny w miejscach, które są trudne do zabudowy ze względu na niewielki metraż lub nietypowy kształt — wykonujemy sauny na strychu, pod schodami i na poddaszu. Dzięki temu możesz wykorzystać niepotrzebną przestrzeń i stworzyć miejsce do relaksu dla całej rodziny.

Sauny infrared oraz sauny fińskie coraz częściej pojawiają się w domach prywatnych oraz w pensjonatach, domkach na wynajem i innych miejscach oferowanych turystom. Stanowią wówczas dodatkową atrakcję i przyciągają gości skuszonych wizją błogiego wypoczynku.

Nowoczesna sauna w Twoim domu

Sauna domowa na poddaszu, w łazience, na strychu, a nawet w garażu — jeśli myślisz, że Twój pomysł na umiejscowienie sauny jest zaskakujący, prawdopodobnie… już realizowaliśmy taki projekt. Zdaj się na nasze doświadczenie i odetchnij z ulgą — spełnimy Twoje marzenie, budując profesjonalną saunę w Twoim domu. Na etapie planowania doradzamy w wyborze miejsca i materiałów, omawiamy możliwości z naszymi klientami, przyjeżdżamy obejrzeć i wymierzyć miejsce na budowę sauny (jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę!). Chętnie także doradzimy, czy w Twoim przypadku lepsza okaże się klasyczna sauna fińska, sauna parowa czy sauna sucha na podczerwień. Następnie przygotowujemy projekt i zabieramy się do pracy, aby nasz klient (czyli Ty) mógł jak najszybciej cieszyć się nową sauną i korzystać z niej — na zdrowie!

Naszym klientom oferujemy atrakcyjne ceny — mamy zaufanych dostawców materiałów, niskie koszty produkcji oraz sprawdzony know-how, dzięki któremu możemy zaproponować świetną jakość w dobrej cenie.

Sauna fińska czy infrared — co wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz zarówno saunę fińską, jak i saunę infrared, czyli na podczerwień. Dobrze znamy oba rodzaje i często doradzamy klientom, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w ich przypadku.

Sauna fińska to sauna sucha, w której panuje bardzo wysoka temperatura (70-110°C). Osiągamy ją poprzez nagrzewanie wnętrza piecem opalanym drewnem lub (coraz częściej) piecem elektrycznym. Panuje w niej niska wilgotność (5-15%). Można zwiększyć wilgotność panującą w saunie do ok. 25-35% poprzez polewanie kamieni wodą. Wizyta w saunie trwa ok. 15 minut i zwykle powtarza się ją 2-3 razy. Sauna sucha odpręża i relaksuje, ułatwia usunięcie toksyn z organizmu, poprawia wygląd skóry, wzmacnia odporność, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na krążenie.

Sauna infrared wygląda bardzo podobnie — to również niewielkie, drewniane pomieszczenie. A jednak jej zasada działania jest inna. W tej saunie panuje temperatura do 50°C i utrzymują ją promienniki, które wytwarzają promieniowanie podczerwone. Wilgotność waha się w granicach 5-25%. Temperatura i wilgotność są jednak w tym przypadku kwestią drugorzędną — najważniejsze jest promieniowanie podczerwone, które wnika do naszego organizmu na głębokość ok. 4 mm. Wypoczynek w tym rodzaju sauny trwa ok. 50-60 minut. Sauna na podczerwień doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które mają problemy z krążeniem lub z innych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Sauna infrared regeneruje, rozgrzewa mięśnie i stawy, łagodzi bóle przy rwie kulszowej, zapaleniu stawów lub kontuzjach, zwiększa rozciągliwość tkanek kolagenowych. Poprawia wygląd skóry i korzystnie wpływa na samopoczucie.

Skontaktuj się z nami!

Sauny na indywidualne zamówienie to nasza specjalność. Jeśli marzy Ci się sauna pod schodami, sauna na strychu lub sauna na zewnątrz domu, napisz do nas lub zadzwoń i umów się na spotkanie. Nasza marka Sauny Mar-La działa na terenie całego kraju, zdobywając kolejnych klientów zadowolonych z profesjonalnej obsługi. Opowiedz nam o saunie, o której marzysz, a my zmienimy te plany w rzeczywistość. Zapraszamy do kontaktu!