Osobom, które nie potrafią zdecydować się na jeden rodzaj sauny, polecamy sauny kombi będące połączeniem sauny fińskiej i sauny infrared. Sauny kombi adresowane są szczególnie do rodzin lub grup przyjaciół, wśród których znajdują się zarówno zwolennicy saun na podczerwień (infrared), jak i suchych (fińskich). Wybór sauny kombi pozwala również dopasować saunę do aktualnych potrzeb czy samopoczucia, gdyż te dwa rodzaje saun znacznie się od siebie różnią.

Sauny fińskie

Sauna fińska pochodzi z terenów Finlandii, gdzie do dziś cieszy się dużym powodzeniem. Obecnie w Finlandii można korzystać z ok. 2 milionów saun, co jest ogromną ilością, zważając na to, że kraj ten zamieszkuje niespełna 5,5 miliona mieszkańców. Sauna fińska wyglądem przypomina drewniany domek, do którego wchodzimy nago lub w ręczniku. W środku pomieszczenia panuje temperatura ok. 80-100°C, dlatego należy pamiętać o tym, by przesiadywanie w saunie urozmaicać chłodnymi prysznicami i odpoczynkiem. Czas pobytu w saunie oraz odpoczynku powinien być podobny, dlatego na każdy etap należy poświęcić ok. 8-12 minut. Sauna fińska ma bardzo korzystne działanie na zdrowie człowieka: obniża ciśnienie krwi, oczyszcza organizm z toksyn, usuwa martwy naskórek, rozluźnia mięśnie, zwiększa czynność serca, relaksuje i zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych. Kąpiel w saunie fińskiej powinna odbywać się raz w tygodniu, a czynności związane z przygotowaniem do kąpieli, wejściem do sauny i odpoczynkiem powinny zajmować ok. 2 godziny.

Sauny infrared

Sauna infrared, czyli coraz popularniejsza sauna na podczerwień, jest z kolei polecana osobom, które źle znoszą wizyty w saunie fińskiej. W saunie na podczerwień panuje dużo niższa temperatura, która maksymalnie osiąga 50°C. Podczerwień ogrzewa jedynie nasze ciało, dlatego też powietrze w pomieszczeniu nie jest wilgotne. Promieniowanie podczerwone ogrzewa mięśnie, narządy wewnętrzne i tkankę tłuszczową, jest to więc doskonała metoda odchudzająca, gdyż podczas półgodzinnej wizyty w saunie infrared możemy spalić nawet 900 kalorii. Sauny na podczerwień są szczególnie polecane osobom z kontuzjami, bólami pleców, chorobami stawów, hemoroidami, żylakami, depresją i wieloma innymi schorzeniami.

Sauny kombi są połączeniem tych dwóch saun, gdyż mają zarówno wbudowany piec parowy, jak i promienniki ciepła. Sauny kombi to doskonała inwestycja pozwalająca zaoszczędzić miejsce, zamykając w jednym pomieszczeniu aż dwie sauny o niesamowitych właściwościach leczniczych. Jeśli przewlekle chorujesz, skonsultuj się z lekarzem przed zakupem sauny.

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania:
biuro@saunymarla.pl
tel. 601 394 272
lub przez formularz kontaktowy na stronie!

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją zrealizowanych przez nas projektów – GALERIA.